W 2020 roku nie zostały przyznane i wypłacone pracownikom UM nagrody z okazji Dnia Samorządowca oraz nagrody roczne. Wydawałoby się, że solidarnie wyrzeczenia dotknęły wszystkich pracowników. Nic z tego. Zostały wypłacone nagrody indywidualne dla wybranych osób. Łącznie w 2020 - roku pandemii i oszczędności wypłacono nagrody na kwotę 276 015, 81 zł, a Monika Trela - naczelnik wydziału promocji kultury i sportu pozostała z najwyższą nagrodą w 2020 roku. Jednocześnie to kolejna nagroda dla tej naczelniczki powyżej 10 000 w ostatnich latach (ponad 30 000 w latach 2017-2018).

Podobnie jak Monika Trela, za zaangażowanie się na rzecz organizacji imprezy "Od COP do Gospodarki 4.0", na której gościł prezydent Andrzej Duda, jedną z wyższych nagród w 2020 przytulił zastępca naczelnika Wojciech Chodorek.  W czołówce z dwiema  nagrodami ponad 11 000 plasuje się skarbik miasta Michał Buwaj.

Nasuwa się pytanie, czy w roku, gdzie wybuchła pandemia i nastąpiło spowolnienie gospodarki oraz inwestycji czy wpływów z podatków, takich wydatków nie powinno się ciąć i przesuwać na pomoc branży dotkniętej kryzysem? Czy nagrody nie powinny zostać wypłacone solidarnie wszystkim?

Szczegółowy wykaz nagród przyznanych pracownikom Urzędu Miasta w Stalowej Woli poniżej