A A A

Zapraszamy do udziału w konkursie pn. „Drzewo roku 2021”! Wybierz najładniejsze drzewo w swojej okolicy, wypełnij formularz, wyślij i wygraj! Celem Konkursu Drzewo Roku gminy Stalowa Wola jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na rolę drzew w naszym życiu, na walory przyrodnicze gminy Stalowa Wola, jak i zwrócenie uwagi na przyrodę, która jest wokół nas mieszkańców, która nas otacza.  Na pewno w naszej okolicy, jest chociaż jedno piękne drzewo, które jest dla nas ważne, na które zwracamy szczególną uwagę. Chcemy, aby mieszkańcy właśnie takie drzewa zgłaszali do konkursu. 


Uczestnicy konkursu mogą być instytucje, podmioty jak i zwykli mieszkańcy Stalowej Woli. Pierwszy etapem będzie zgłaszanie przez mieszkańców swoich kandydatur do konkursu, na formularze czekamy od 21 kwietnia do 24 maja 2021 r. Następnie kilkuosobowa komisja wybierze 6 kandydatur, na które w czerwcu br. mieszkańcy będą mogli oddawać swoje głosowy. Początkiem lipca ogłosimy zwycięskie drzewa oraz przedstawimy laureatów konkursu.  

Partnerem konkursu jest Starostwo Powiatowe. 

Zapraszamy!

Pliki do pobrania:

W ostatni dzień lata, słoneczną niedzielę 22 września, nasze stowarzyszenie wraz Podkarpackim Towarzystwem Przyrodniczym "Wolne Rzeki" zorganizowaliśmy dla mieszkańców przyrodniczy spacer po dawnym rezerwacie w Sochach.

Zgodnie z obietnicą nasz ostatni gość dendrolog Ernest Rudnicki wysłał wniosek o ustanowienie 18 nowych pomników przyrody, m.in. Dąb Powstańców na Cmentarzu Parafialnym w Rozwadowie, Topola Zasańska (czarna) przy nadsańskich działkach, która ma w obwodzie 781 cm czy Topola Pławianka (biała) na błoniach o obwodzie 748 cm (są to jedne z najszerszych topól w Polsce), a ponadto topola kanadyjska, sosna wejmutka, daglezja zielona i wierzba biała.

24 czerwca wraz z Podkarpackim Towarzystwem Przyrodników „Wolne Rzeki”, Polskim Klubem Ekologicznym „Przyjaciele Ziemi” oraz Rowerzystami ze Stali złożyliśmy list otwarty ws. ochrony i zarządzania zielenią w Stalowej Woli do Urzędu Miasta. Podpisało go niemal 700 mieszkańców.

W sobotę, 26 października, odbyło się spotkanie z dendrologiem mgr. inż. Ernestem Rudnickim, członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, który przyjechał do Stalowej Woli na zaproszenie naszego stowarzyszenia, Podkarpackiego Towarzystwa Przyrodników „Wolne Rzeki” oraz Polskiego Klubu Ekologicznego „Przyjaciele Ziemi”.

Wspólnie z mieszkańcami Stalowej Woli stworzyliśmy list otwarty do władz miasta, w którym zawarliśmy 9 postulatów odnośnie zarządzania miejskimi terenami zieleni. Postulaty dotyczą przede wszystkim zachowania drzew, ale także zmiany sposobu użytkowania trawników czy poważnego zajęcia się problemem dzikich wysypisk śmieci.

Wspieraj Nas!


Patrzymy na ręce lokalnych władz. Edukujemy oraz działamy na rzecz środowiska i zieleni miejskiej. Przyglądamy się jak wydawane są publiczne pieniądze. Możesz nam pomóc dalej realizować nasze działania, na dwa sposoby: przekazując darowiznę bezpośrednio na nasze konto: 56 1140 2004 0000 3702 7746 6057 z dopiskiem: "darowizna" lub korzystając z szybkich płatności:
Dziękujemy za wsparcie!

Nasze Miasto na Facebooku