9 września 2018 roku odbył się rajd rowerowy "Nasz region - nasza historia" zorganizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem "Rowerzyści ze stali".

Uczestnicy odwiedzili cmentarze wojenne w Zbydniowie i Kępiu Zaleszańskim, na których złożyli wieńce i uczcili pamięć poległych żołnierzy. Rowerzyści zwiedzili dwory Horodyńskich w Kotowej Woli oraz w Zbydniowie. Udział w rajdzie wziął historyk i regionalista Tomasz Sudoł, który opowiedział o tym jak przebiegały działania militarne na lokalnych terenach podczas I wojny światowej. Rajd został zorganizowany w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównymi organizatorami byli PHU Edward Buława – Dealer Skoda oraz Stowarzyszeniu "Rowerzyście ze Stali".