A A A

9 września 2018 roku odbył się rajd rowerowy "Nasz region - nasza historia" zorganizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem "Rowerzyści ze stali".

Uczestnicy odwiedzili cmentarze wojenne w Zbydniowie i Kępiu Zaleszańskim, na których złożyli wieńce i uczcili pamięć poległych żołnierzy. Rowerzyści zwiedzili dwory Horodyńskich w Kotowej Woli oraz w Zbydniowie. Udział w rajdzie wziął historyk i regionalista Tomasz Sudoł, który opowiedział o tym jak przebiegały działania militarne na lokalnych terenach podczas I wojny światowej. Rajd został zorganizowany w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównymi organizatorami byli PHU Edward Buława – Dealer Skoda oraz Stowarzyszeniu "Rowerzyście ze Stali".

 

Wspieraj Nas!


Patrzymy na ręce lokalnych władz. Edukujemy oraz działamy na rzecz środowiska i zieleni miejskiej. Przyglądamy się jak wydawane są publiczne pieniądze. Możesz nam pomóc dalej realizować nasze działania, na dwa sposoby: przekazując darowiznę bezpośrednio na nasze konto: 56 1140 2004 0000 3702 7746 6057 z dopiskiem: "darowizna" lub korzystając z szybkich płatności:
Dziękujemy za wsparcie!

Nasze Miasto na Facebooku