Stalowa Wola od lat się wyludnia w szybkim tempie. Na ujemny trend wskazują statystyki z z ostatnich lat.
Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Stalowa Wola na pytanie o aktualne dane demograficzne odpowiada, że na dzień 31.12.2019 roku na pobyt stały zameldowanych było 57 776 osób, natomiast na pobyt czasowy 1 322 osoby. Tylko w ostatnim roku ubyło 812 mieszkańców, a od 2014 roku, odkąd miastem rządzi Lucjusz Nadbereżny, 3 827 mieszkańców.
Niektóre portale informacyjne wskazują również, że Stalowa Wola nie jest już drugi największym miastem na Podkarpaciu. Wyprzedził nas Przemyśl. Ciekawostką jest nieznaczny przyrost mieszkańców zanotowany w jednym z trzech najmniejszych miast w województwie - nieodległym Ulanowie.
W ostatnich latach postępuje również w Stalowej Woli spadek urodzeń. Jak dowiadujemy się z danych statystycznych Urzędu Stanu Cywilnego w Stalowej Woli w roku 2019 zarejestrowano nowo narodzonych dzieci 598 (w tym 285 dziewczynek oraz 313 chłopców). To mniej niż w 2018 (664 dzieci) oraz 2017 roku (775 dzieci). W Stalowej Woli zwiększa się również liczba zgonów. W 2019 roku odeszło 708 osób, a to więcej niż w 2018 (681 zgonów).
Stowarzyszenie Nasze Miasto Stalowa Wola Misja

DLACZEGO TO ROBIMY?

Bez pardonu, prześwietlamy i oceniamy działania władz Stalowej Woli. Mamy prawo i chcemy wiedzieć:

• jak władza wydaje nasze pieniądze?
  • jak zarządza naszym wspólnym majątkiem?
  • co chce przed nami ukryć?
  • jaką ma wizję na przyszłość miasta

dowiedz się więcej

• Łukasz Banasik
    ŁUKASZ BANASIK
    Prezes Zarządu
    Wolontariusz Roku 2009 za działalność społeczną oraz Człowiek Roku w kategorii samorządność i społeczność lokalna w powiecie stalowowolskim.
  • Agata Linek
    AGATA LINEK
    Wiceprezes Zarządu
    Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, laureatka Nagrody Kulturalnej Miasta Stalowa Wola „Gałązka Sosny” za tomik „Szept pumy"