A A A

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w okresie od lipca do września wymierzył już 4 grzywny prezydentowi Stalowej Woli Lucjuszowi Nadbereżnemu za nieprzekazanie w terminie skarg stowarzyszenia na bezczynność organu do Wojewódzkiego Administracyjnego. Poinformował nas o tym prezes stowarzyszenia Nasze Miasto Łukasz Banasik.

Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł również trzy razy bezczynność oraz w jednej sprawie rażące naruszenie prawa. Prezydent Lucjusz Nadbereżny zgodnie z sentencją wyroków musi zwrócić stowarzyszeniu Nasze Miasto koszty postępowania, a grzywny zasilą kasę Skarbu Państwa. W sumie to już 1 tysiąc 100 złotych z kieszeni podatnika. Stowarzyszenie w kwietniu wywalczyło również korzystny wyrok przed WSA w Warszawie w sprawie bezczynności partii Prawo i Sprawiedliwość na jeden z wniosków.

Jak podkreśla Łukasz Banasik to już dziewiąte pozytywne rozstrzygnięcie na korzyść stowarzyszenia Nasze Miasto od kwietnia w 2020 roku. Stowarzyszenie poniosło natomiast klęskę, chcąc się dowiedzieć o kosztach koncertu zorganizowanego przez gminę Stalowa Wola i TVP. Ale stowarzyszenie jeszcze w tej kwestii walczy.

Cały artykuł przeczytasz tutaj

Źródło: Echo Dnia

Wspieraj Nas!


Patrzymy na ręce lokalnych władz. Edukujemy oraz działamy na rzecz środowiska i zieleni miejskiej. Przyglądamy się jak wydawane są publiczne pieniądze. Możesz nam pomóc dalej realizować nasze działania, na dwa sposoby: przekazując darowiznę bezpośrednio na nasze konto: 56 1140 2004 0000 3702 7746 6057 z dopiskiem: "darowizna" lub korzystając z szybkich płatności:
Dziękujemy za wsparcie!

Nasze Miasto na Facebooku