A A A

Idea narodziła się znacznie wcześniej. Dojrzewała powoli aż w końcu stowarzyszenie zostało założone.

Stowarzyszenie „Nasze Miasto” powstało w grudniu 2017 r. z inicjatywy osób angażujących się na rzecz lokalnej społeczności i wyrosło z potrzeby promowanie społeczeństwa obywatelskiego i rozwoju demokracji miejskiej, przede wszystkim promowanie idei „transparentności i prawa mieszkańców do miasta”.

Łukasz Banasik jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i angażuje się na rzecz lokalnego środowiska. W 2017 został wyróżniony tytułami Wolontariusz Roku za działalność społeczną oraz Człowiek Roku w kategorii samorządność i społeczność lokalna w powiecie stalowowolskim.

Agata Linek jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2016 otrzymała Nagrodę Kulturalną Miasta Stalowa Wola „Gałązka Sosny” w kat. Literatura piękna za tomik „Szept pumy”. Animuje życie lokalnej społeczności: jest pomysłodawczynią i administratorką strony „Dzieje się w Stalowej Woli i okolicach” oraz Opiekunką Poezji portalu literackiego Artefakty, współorganizuje cykliczne spotkania „Poezja – lubię to!” oraz „Rozmowy wierszami”, bierze udział w Alejkach Inicjatyw Pozytywnie Zakręconych.

„Nasze cele są ukierunkowane na wspieranie i tworzenie społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy zwracać uwagę na problemy Stalowej Woli oraz poprzez wspólne działanie dążyć do poprawy jakości i komfortu życia jego mieszkańców”.

 

 

Wspieraj Nas!


Patrzymy na ręce lokalnych władz. Edukujemy oraz działamy na rzecz środowiska i zieleni miejskiej. Przyglądamy się jak wydawane są publiczne pieniądze. Możesz nam pomóc dalej realizować nasze działania, na dwa sposoby: przekazując darowiznę bezpośrednio na nasze konto: 56 1140 2004 0000 3702 7746 6057 z dopiskiem: "darowizna" lub korzystając z szybkich płatności:
Dziękujemy za wsparcie!

Nasze Miasto na Facebooku